InvestMan vykázala v roce 2020 meziroční propad o 75,3%. “Tento rok byl pro společnost výzvou, avšak díky dobrému rozložení portfolia se nám podařilo vykázat zisk”, komentoval výsledky společnosti InvestMan obchodní ředitel Simon Flemr.

obchodní ředitel Simon Flemr

V polovině roku se podařilo prodat své desetileté projekty v e-commerce a dizertifikovat své aktivity. Největším tahounem byla konzultační společnost Vy & Partneři s.r.o. a STT group s.r.o., která dosáhla první akvizice.

Společnost InvestMan nastartovala netradičním způsobem i tento rok, když se vrátila ke svým starším projektům a získala významného obchodního partnera do společnosti Vivide (nyní Vivide Therapy).

Bohužel se společnost musela rozloučit s jednatelem Radkem Mužíčkem, který nyní vykonává už jen funkci externího partnera v oblasti energetiky. Zásadním problémem se však stal pokles tržeb a velké ztráty v odvětví cestovního ruchu, to vše přispělo i k velké změně ve společnosti Czech Viet zaměřené na import.

“Věříme, že jsme začátek změny a veškeré z toho plynoucí výzvy zvládli díky našim zaměstnancům a strategickým partnerům. Samozřejmě ztráty byly nemalé a s některými zaměstnanci jsme se museli rozloučit, ale i přesto všem patří velké poděkování, že se hospodářský výsledek společnosti InvesMan nepropadl do červených čísel,” dodáva Simon Flemr.