Příběh

Na počátku všeho stála světová krize, kdy zakladatel pochopil, že na tomto trhu sám daleko nedojde a je potřeba aktivně vyhledávat lidi se stejnými hodnotami. Osud ho přivedl do metropole Prahy a Tung Manh Nguyen, zakladatel Investmanu, otevřel zde první kancelář.

Postupem času se k vizi přidali další a idea spojit se a vracet hodnotu komunitě se stávala skutečností.

V médiích jsme vystupovali jako skupina, co se nebojí mluvit o problémech vietnamské komunity, naším cílem bylo, a je, propojovat odlišné kultury.

Proč jsme vznikli a co za tím stálo?

Duši a myšlenku pro vznik Investmanu vytvořil founder Nguyen Manh Tung, který začínal pracovat už ve 12 letech, jako kamelot (prodejce novin).

Hospodářská krize

Milníkem a startem projektů byla Velká recese v roce 2008, v té době bylo kvůli krizi, spoustu jeho krajanů na ulici a bez práce. Pochopil, že nemůže nečinně stát a také věděl, že samotný toho nedokáže mnoho změnit. Tung se nebál v mediích tuto problematiku veřejně otevírat a hledal lidi se stejnými hodnotami, aby se spojili. Tím odstartovaly první kroky k firmě Investman.

Propojování

Hodnotné podnikání začalo nejprve v oblasti consultingu. V podobě pomáhání se spojit se správnými lidmi a pochopením rozdílných kultur.

Získávání informací a propojování lidí se pro nás stalo nedílnou součástí.

První projekty

Opět v duchu spojování obou kultur vzniklo druhé oddělení a to v e-commerce. Produkty z obchodního centra SAPA, které se většinou prodávají nejvíce pouze pro vietnamskou komunitu, se rozhodl náš tým dostat za hranice SAPY a ukázat je na internetu. První e-shop s názvem “Booba shop” byl na světě. Se Sapou jsme samozřejmě neskončili jen v oblasti e-commerce. Propojování lidí, hledání práce pro Vietnamce do českých firem se stalo novou vášní pro Investman, a proto vznikl další projekt s jménem Vietjobs.

Tento projekt není jen o propojování lidí/kontaktů pro obchodní partnery, ale také cílíme na pomoc sociálně slabším nebo lidem s jazykovou bariérou.

Slavíme 9 let a našimi pilíři jsou:

  • Konzultace a Marketing – za posledních 9 let jsme investovali do několika projektů, proto chceme nyní pomáhat ostatním ke zlepšení nápadů.
  • Networking a HR – spojujeme správné lidi při správných příležitostech.
  • Ecommerce – máme několik funkčních eshopů, jako je například E-shisha, Slimbottle a Zaminutu
  • Investice – investujeme do hodnotných projektů, také do vzdělávacích programů a do zážitků v podobě cestování do Vietnamu.