InvestMan – Your face your brand

Networking

Connect and exchange ideas with people who share the same vision as you, often from different cultures.

Community

We return what we have and we are where it is needed.

Investment

We invest in valuable projects with our time in the form of consultation, transfer of know-how, or even financial support.

About us

We started out with an idea to organize a club for young entrepreneurs who don’t want to just sit around and discuss ideas, but to make something out of them. Now we are no longer just a club, but a company. We oversee several projects help them grow. Humans are more powerful as a community. Our projects bring together people with common goals and help them realize their dreams. The latest project “Hodnotné podnikání” creates a business community where people and companies network, share valuable experience and grow together.

Intercontinental

Connect and work with people around the world.

Creative

Be bold with your dream and we’ll help you realize it.

Competitive

Lead the change. Weak men wait for opportunities, strong men make them.

Inspiring

Learn from stories of successes or failures and tell your own.

Business partners and clients


 • — Filip Mayer

  Společnost Investman je založena na hodnotách, které jsou mě velmi blízké. Nehledí pouze na svůj vlastní prospěch, ale na hodnoty ve společnosti, podporu podnikatelské sféry a slovo se zde stává závazkem. Jsem hrdý na to, že mohu s touto společností spolupracovat a pomáhat jí měnit svět k lepšímu!


 • — Opencall

  Společnost Investman je naším strategickým partnerem při komunikaci směrem k vietnamské komunitě v Česku. Díky jejich znalostem a zkušenostem můžeme ještě lépe reagovat na potřeby našich klientů a poskytovat jim špičkový servis. Investman reaguje na naše požadavky vždy rychle a precizně a poskytuje nám důležité poznatky o našich zákaznících.


 • — David Andreas

  "InvestMan nám zprostředkoval jednání a  pomohl naše služby vysvětlit komunitě na kterou jsme cílíli. V současné době spolupracujeme i na mezinárodní úrovni"


 • — Martin Liška

  Na společnost jsme se obrátili s žádostí o výpomoc s rozšířením portfolia našich prodejních kanálů. Společnost Investman, v čele s panem N.M.Tung, reagovala obratem a nabídla nám propojení s několika významnými distributory elektroniky. Do dnešního dne čerpáme výhody, které nám z této spolupráce vznikly. Spolupráci s InvestMan mohu vřele doporučit.

pic

Company in numbers

9 years

Experience

5807+

Happy customers

1478+

Business partners and contacts

50+

Employees 

Blog & News

Contact

Text us.